Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Raport dostępności

 

AKCJA ''PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM"

W dniach 04-05.10.13 r. Wolontariusze z PG nr 9 wspierali stowarzyszenie "Ku dobrej nadziei'', zbierając żywność. Akcja "Podziel się posiłkiem" prowadzona była w białostockich sklepach Marc Pol ( przy ulicy Berlinga) i Lewiatan ( przy ulicy Radzymińskiej ). Zebrana żywność zasili Bank Żywności, anastępnie zostanie przekazana potrzebującym rodzinom.

*

WOLONTARIUSZE NA HAPPENINGU

16 października 2013 r. Wolontariusze z PG nr 9 uczestniczyli w happeningu edukacyjnym ,, Nie marnuj jedzenia ", organizowanym przez Stowarzyszenie Bank Żywności Białystok Suwałki. Happening zorganizowany został z okazji Światowego Dnia Żywności i miał miejsce na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Tegoroczna akcja dotyczyła mleka i produktów mlecznych. W czasie trwania akcji Wolontariusze zachęcali mieszkańców miasta do ograniczania wyrzucania żywności, skandując hasła : "Nie marnuj jedzenia, myśl ekologicznie", czy "Szanuj krowę, nie marnuj mleka ".

*

AKCJA ''RATUJMY KASZTANY"

Wolontariusze PG nr 9 po raz kolejny włączyli się w kampanię "Ratujmy kasztany 2013", trwającą w dniach 01-30.10. Akcja polega na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka. Przedsięwzięcie ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców w naszym mieście, poprzez eliminację szkodników. Akcja podnosi także świadomość ekologiczną społeczeństwa i pełni funkcję edukacyjną.

Akcję organizuje Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Białymstoku.

*

AKCJA "SZLACHETNA PACZKA"

Po raz kolejny Szkolny Klub Wolontariusza zachęca do bycia bohaterem i obdarowywania drugiego człowieka, będącego w potrzebie poprzez szlachetną paczkę. Jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.

Rodzina, której pragniemy pomóc w tym roku dotknięta jest chorobą nowotworową. A oto lista potrzebnych rzeczy:

1. Produkty żywnościowe: ryż, makaron, mąka, dżem, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach, specjalne produkty żywieniowe wysokobiałkowe i wysokoenergetyczne(mięso, warzywa i owoce).

2. Środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, szampon, mydło, żel, środki dezynfekujące, płyn do płukania.

3. Kurtka zimowa damska rozmiar XL.

4. Kołdra i poduszka.

5. Leki: wapno V1250, witamina D3, Diosmina max, „drinki" energetyczne.

6. Szczególne upominki: kosmetyki: krem i perfumy

Dary można przynosić do 05 grudnia.

Z góry dziękujemy !

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza

p. Beata Oniśko i p. Beata Wielgat

Więcej informacji o akcji na stronie : www.schlachetnapaczka.pl 

*

WIZYTA WOLONTARIUSZEK W ZESPOLE SZKÓŁ NR 11 W BIAŁYMSTOKU

Dnia 18 lutego 2014 r. piątka wolontariuszek z naszego gimnazjum wraz z opiekunem-panią Beatą Oniśko wybrała się do pobliskiego Zespołu Szkół nr 11 w Białymstoku przeznaczonego dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, potrzebujących więcej czasu i uwagi. Nie było to zwykłe spotkanie, ale prawdziwe wyzwanie. Uczennice  miały za zadanie przygotować  szereg zabaw i zajęć na walentynkową dyskotekę, by umilić czas tamtejszym uczniom, zarówno w wieku gimnazjalnym, jak również młodszym.

Na wstępie zaskoczyło nas gorące przyjęcie oraz ogromna gościnność, chęć do nawiązania  kontaktu ze strony podopiecznych, jak i pedagogów. Każdy starał się w czymś pomóc, nikt nie siedział bezczynnie. Zdziwiło nas, że mimo chorób biła od nich energia. Byłyśmy przygotowane na coś innego, a tu niespodzianka. W powietrzu czuć było zainteresowanie tym, co się wkrótce wydarzy. Dyskoteka odbyła się w sali gimnastycznej. Nie brak było łez wzruszenia ,śmiechu, radości i zaproszeń na następną wizytę.

Mamy nadzieję, że razem z wolontariatem będziemy miały okazję zetknąć się znowu z kolejnym wyzwaniem. Może na początku byłyśmy nieśmiałe i niepewne tego, z czym możemy się tam spotkać, ale z pomocą  tych wspaniałych dzieci ożywiłyśmy się i nabrałyśmy odwagi do działania. Zrozumiałyśmy, że chcieć to móc.

 

Joanna  Aleksandrowicz, kl. I F

AKCJA " KILOMETRY DOBRA "

03.04.2014 r. odbył się w PG nr 9 kiermasz ciast z przeznaczeniem funduszy na utworzenie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego dla dzieci z regionu , we współpracy z Caritas Archidiecezji Białostockiej. Z zebranych funduszy będzie utworzony łańcuch z 1 złotowych monet , 1 czerwca w centrum miasta Białegostoku. Planujemy w ten sposób wspólnie z innymi organizacjami biorącymi udział w akcji pobić rekord Guinnessa. Obecnie rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/BORG KIRCHDORF an der KREMS, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75,24 km składający się z miliona jednocentówek euro.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji – Opiekunowie SKW

 

Copyright © 2021 Norbert Toruński Rights Reserved.