Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

 IMG 20180917 095538

17 IX 2018r. w czytelni biblioteki Szkoły Podstawowej nr 24 w Białymstoku odbyło się spotkanie autorskie z panem Adamem Siemieńczykiem i warsztaty kreatywności literackiej z uczniami gimnazjalnymi.

Organizatorkami spotkania były panie: Anna Geniusz i Beata Oniśko. Spotkanie to wpisuje się w realizację projektu „W stronę wartości”, który jest kontynuowany w bieżącym roku szkolnym. W warsztatach uczestniczyła klasa III c wraz ze swoją wychowawczynią panią Joanną Kędyś.

Pan Adam gościł u nas, aby zaprezentować swój dorobek poetycki, a także podzielić się z nami wiedzą na temat warsztatu literackiego. Jest Polakiem mieszkającym na obczyźnie –w Anglii i tam też tworzy utwory poetyckie, prowadzi wykłady zarówno dla młodzieży, dorosłych jak i  ludzi starszych. Niektóre utwory były wystawiane na scenach teatru w Paryżu. Napisał również bajki dla dzieci , które chętnie czyta w przedszkolach i szkołach. W Anglii współpracuje z twórcami polonijnymi.

Warsztaty były bardzo ciekawe, uczniowie zapoznali się z nową techniką analizy wierszy. Pan Adam mówił też o właściwym odczycie symboli literackich zawartych w jego wierszach. Młodzież dowiedziała się o tym, że warto próbować pisać wiersze, warto być twórczym człowiekiem, bo to rozwija kreatywność.

Na pamiątkę spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i zaprosiliśmy poetę do nas ponownie.

Z poezją Pana Adama Siemieńczyka będzie można zapoznać się osobiście, ponieważ poeta podarował bibliotece szkolnej swój najnowszy tomik poetycki pt.” Mosty”.

Copyright © 2019 Norbert Toruński Rights Reserved.