Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

 IMG 20180917 095538

17 IX 2018r. w czytelni biblioteki Szkoły Podstawowej nr 24 w Białymstoku odbyło się spotkanie autorskie z panem Adamem Siemieńczykiem i warsztaty kreatywności literackiej z uczniami gimnazjalnymi.

Organizatorkami spotkania były panie: Anna Geniusz i Beata Oniśko. Spotkanie to wpisuje się w realizację projektu „W stronę wartości”, który jest kontynuowany w bieżącym roku szkolnym. W warsztatach uczestniczyła klasa III c wraz ze swoją wychowawczynią panią Joanną Kędyś.

Pan Adam gościł u nas, aby zaprezentować swój dorobek poetycki, a także podzielić się z nami wiedzą na temat warsztatu literackiego. Jest Polakiem mieszkającym na obczyźnie –w Anglii i tam też tworzy utwory poetyckie, prowadzi wykłady zarówno dla młodzieży, dorosłych jak i  ludzi starszych. Niektóre utwory były wystawiane na scenach teatru w Paryżu. Napisał również bajki dla dzieci , które chętnie czyta w przedszkolach i szkołach. W Anglii współpracuje z twórcami polonijnymi.

Warsztaty były bardzo ciekawe, uczniowie zapoznali się z nową techniką analizy wierszy. Pan Adam mówił też o właściwym odczycie symboli literackich zawartych w jego wierszach. Młodzież dowiedziała się o tym, że warto próbować pisać wiersze, warto być twórczym człowiekiem, bo to rozwija kreatywność.

Na pamiątkę spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i zaprosiliśmy poetę do nas ponownie.

Z poezją Pana Adama Siemieńczyka będzie można zapoznać się osobiście, ponieważ poeta podarował bibliotece szkolnej swój najnowszy tomik poetycki pt.” Mosty”.

Nowe Horyzonty

Ogólnopolski Projekt "Cybernauci"

Mobilność Kadry Edukacyjnej

Szkoła Odkrywców Talentów
Lepsza szkoła
Unicef
TEG

Copyright © 2018 Norbert Toruński Rights Reserved.