Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Raport dostępności

Dnia 28 X 2013 r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Białymstoku odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk – współczesną pisarką młodzieżową. Uczniowie z różnych szkół Białegostoku oraz z naszego gimnazjum uczestniczyli w tym spotkaniu. Do PG 3 z naszej szkoły przyszli:

Kochański Sebastian II a

Ibiańska Alicja I a

Siewko Natalia II a

Forfa Ola Ia

Wojtkowska Ola I a

Łapiński Kamil I d

Łasznuk Rafał I d

Kleszczewski Michał I d

Grabowska Paulina I f

Malesza Dominika I f

Ciborowska Monika II g

Kalinowska Natalia II g

Obuchowski Adrian kl. I f

Krajewski Krystian kl . I f

Mikołajuk Krystian kl.I f

Autorka opowiadała w jaki sposób została pisarką, co skłoniło ją, by chwycić za pióro i pisać książki.

Mówiła o swojej pierwszej powieści i sukcesie jaki odniosła. Ta powieść spotkała się z uznaniem zarówno krytyki jak i czytelników.To zachęciło ją do dalszej przygody z twórczością pisarską. Bohaterami jej książek są ludzie młodzi borykający się z różnymi problemami wieku dojrzewania. Pod koniec spotkania autorka zachęcała do zadawania pytań.Wiele osób pytało w jaki sposób tworzy bohaterów literackich, tytuły książek i akcję literacką. Po spotkaniu można było zakupić książki Barbary Ciwoniuk i poprosić o dedykację. Co oczywiście uczynili wszyscy młodzi ludzie. Spotkanie bardzo podobało się uczniom i sprawiło, że informacje, które zdobyli wykorzystają do pogłębienia wiedzy literackiej. Zachęci to młodzież po sięgnięcie po książki tej autorki i rozczytanie się w jej twórczości.Wspomnienia z pobytu w tym gimnazjum i rozmowy z pisarką pozostaną we wspomnieniach uczniów na zawsze.

 

Dnia 29 X 2013 roku uczniowie z klas I – III Publicznego Gimnazjum nr 9 uczestniczyli w warsztatach „Tolerancja jest OK” w Centrum Zamenhofa w Białymstoku wraz z Panią Anną Geniusz. Niektórzy z nich należą do Klubu Czytelnika lub Koła Dziennikarskiego. Na podstawie zaprezentowanego filmu młodzież wypowiadała się na temat tolerancji osób niepełnosprawnych. Film pokazał sytuację osób zdrowych, którzy przychodzą do klubu ludzi niepełnosprawnych i są tam traktowani jak „niepełnosprawni”. Uczniowie mieli również za zadanie odegranie ról ludzi z różnych kontynentów, państw, religii, kultury, rasy.

Warsztaty bardzo podobały się młodzieży, która bardzo chętnie będzie uczestniczyła znowu w podobnych zajęciach .

 

 Anna Geniusz

 Tylko anioły do mnie wysyłaj…”

– szkolny i międzyszkolny konkurs plastyczny na wykonanie anioła

II -edycja

Konkurs skierowany jest do bibliotek szkolnych.

CELE KONKURSU:

Celem konkursu jest pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży
REGULAMIN KONKURSU:

1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów VI klas szkół podstawowych , gimnazjalnych

2.Prace zostaną ocenione w 2 kategoriach wiekowych: 12 lat i 13-16 lat
3. Każdy uczestnik może wykonać maksymalnie 1 pracę.

4. Technika i forma prac:
Technika dowolna: malarstwo, rysunek, grafika, collage oraz techniki mieszane i przyklejanych elementów takich jak np.; piasek, muszelki, ziarna zbóż itp. Wymiar papieru : A4 , A3 , A2.

5. Na odwrocie pracy należy czytelnie nakleić kartę informacyjną z następującymi danymi autora: imię, nazwisko, wiek, adres, telefon, nazwę i adres placówki, którą reprezentuje autor, nazwisko nauczyciela – prowadzącego, pod którego kierunkiem praca została zrealizowana.

6.Prace przesłane w rulonach nie zostaną zakwalifikowane do konkursu.

7.Do zestawu prac z danej szkoły lub placówki należy dołączyć informacyjną kartę zbiorczą z nazwiskami uczniów, nauczyciela prowadzącego i adresem kontaktowym, telefonem i e-mailem placówki.
8. Kryteria oceny prac:
twórcza pomysłowość i wyobraźnia w zakresie przedstawienia tematu, ogólna estetyka wykonania prac, stopień opanowania technik plastycznych .
9.Terminarz konkursu:
-nadesłanie prac do 12 XII 2013 roku
-ogłoszenie wyników i powiadomienie laureatów konkursu do 16 XII 2013 r.

Prace należy składać do 12 XII 2013 roku osobiście lub nadesłać na adres PG 9

15-761 Białystok ul Antoniuk Fabryczny 5/7, kontakt mailowy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel 604364879 Anna Geniusz (biblioteka)

11. Uwagi końcowe:
– Wszystkie prace biorące udział w konkursie plastycznym przechodzą na własność organizatora
– Przewiduje się przyznanie nagród , wyróżnień i dyplomów.
– nie dopuszcza się prac zbiorowych
– Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w środkach masowego przekazu oraz publikacji imion , nazwisk i informacji o laureatach konkursu.
– koszty przesłania i doręczenia pokrywa nadawca
Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków
niniejszego regulaminu.

Organizator Anna Geniusz

Nauczyciel –bibliotekarz

PG 9 Białystok

16 XII 2013 roku w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Białymstoku odbył się montaż słowno-muzyczny poświęcony tematyce aniołów pt. „Rozmowa z aniołem” w wykonaniu uczniów z Klubu Czytelnika z klas I – III:

l. p.

Nazwisko(nazwiska)

Imię(imiona)

Klasa.

Tytuł wiersza

1.

Porowski

Artur

III E

Prezenter – tekst

2.

Danowska

Martyna

III E

Prezenterka – tekst

3.

Dawidziuk

Mateusz

IIA

„Aniołowie nasi”, „Aniele mój”

4.

Korecka

Aleksandra

IIIE

„Anioły”

5.

Dębicka

Gabriela

IIIE

„Anioł stróż”

6.

Korytko

Małgorzata

IIC

„Anioł”

7.

Dawidowska

Oliwia

IIC

„Makata z aniołem”, „ Anioł poważny i niepoważne pytanie”

8.

Falkowska

Katarzyna

IIF

„Nie anioł stróż”

10.

Szymczyk

Kamila

IIIA

„Anioł”, „Taniec aniołów”

11.

Obrycka

Natalia

III A

„Modlitwa do anioła radości”

12.

Kalinowska

Natalia

II G

„Modlitwa do Anioła Oddechu”

 

 

l. p.

Nazwisko(nazwiska)

Imię(imiona)

Klasa.

Tytuł utworu

1.

Bielska

Bernadeta

IIB

In the Arms of the Angels

4.

Korytko

Małgosia

IIC

Rozmowa z aniołem, Strażnik raju

5.

Pruszyńska

Anna

III D

Anioły są wśród nas, Psalm z aniołem stróżem

6.

Ciborowska

Monika

IIG

Anioły pilnują nas, Jak anioła głos

7.

Dawidziuk

Mateusz

II A

Strażnik raju

8

Owerczuk

Paweł

absolwent

Perły raju

9

Zapolnik

Weronika

IA

In the Arms of the Angels

Wykonanie wokalne ( tabela wyżej )

Taniec: Mróz Paulina – kl. II c

Obsługa techniczna: Kochański Sebastian II a

 

Montaż został przygotowany pod kierunkiem pani Anny Geniusz i Beaty Oniśko. Wiodącym tematem montażu był motyw anioła w poezji, sztuce i filmie. Akcentem wokalnym tego montażu były piosenki o aniołach. Utwory muzyczne prezentowali uczniowie przy dźwiękach pięknie brzmiących skrzypiec. Wykonanie wokalne piosenki pt. ”In Arms of the Angels” dbyło się również w języku angielskim w wykonaniu Weroniki Zapalnik z klasy I a i Bernadetty Bielskiej z klasy II b Uczniowie oglądający montaż z klasy III a i II g włączyli się we wspólne śpiewanie utworu pt. „Jak anioła głos” .Całość montażu prowadzona była przez uczniów w roli aniołów –prezenterów. Pomiędzy piosenkami słuchaliśmy przepięknych recytacji wierszy znanych polskich poetów. Na szczególną uwagę zasługuje recytacja Kamili Szymczyk i Natalii Obryckiej z klasy III a oraz Mateusza Dawidziuka z klasy II a. Na zakończenie Paulina Mróz z klasy II c zaprezentowała tanie aniołów w stylu jazz. Zarówno recytacja wierszy, śpiew i taniec zrobiły ogromne wrażenie na publiczności, która słuchała montażu z wielkim zainteresowaniem.

 

 Miejsce imprezy: sala 38 Publicznego Gimnazjum nr 9 w Białymstoku.

 Data imprezy: poniedziałek 20 I 2014r. godzina 8.30 -11.00

 Osoby odpowiedzialne: Anna Geniusz, Beata Oniśko

Etapy działań

Osoby odpowiedzialne

Godzina

Czynności związane z programem

Uwagi

1Przywitanie gości z innych szkół oraz Jury konkursów.

Zapoznanie z wystawą prac konkursowych uczniów.

Oniśko Beata

8.40

Młodzież witająca gości przy wejściu do szkoły.

 

2. Zapoznanie z programem spotkania.

Beata Oniśko

8.45

Odczytanie programu.

 

3. Anioły w Biblii

Słowo wstępne pt. ” Anioły w literaturze” .

Katarzyna Turowska

 

8.50

Mini wykład

Mini wykład

 

4. Rozpoczęcie konkursu recytatorskiego pt „Anielskie strofy”- II edycja

Beata Oniśko, Anna Geniusz

9.10

Przedstawienie Jury. Zapoznanie z regulaminem konkursów.

Losowanie kolejności wystąpień uczniów.

Wystąpienia uczniów.

 

5.Montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów

PG 9 pod kierunkiem pani Anny Geniusz i Beaty Oniśko

Beata Oniśko, Anna Geniusz

10.00

Przygotowanie uczniów do wystąpienia.

W trakcie przedstawienia obrady Jury w celu wyłonienia zwycięzców konkursu recytatorskiego i plastycznego.

 

6. Podsumowanie konkursu recytatorskiego ”Anielskie strofy” i plastycznego” Anioły do mnie wysyłaj” oraz ogłoszenie wyników.

Anna Geniusz Beata Oniśko

10.30

Rozdanie dyplomów i nagród

 

7.Podziękowanie nauczycielom za przygotowanie uczniów i uczniom za wzięcie udziału oraz za przybycie na spotkanie.

Zaproszenie jury i uczestników na słodki poczęstunek.

Beata Oniśko,

Anna Geniusz

10.30-11.00

Pożegnanie gości

 

Lista szkół biorących udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Anielskie strofy”

-SP 15 - opiekunowie –Marzena Kowalczuk

-SP 45 – opiekunowie- Krystyna Oszczapińska, Barbara Kondrat

-SP 37- opiekunowie -Anna Juszczuk, Olga Zawadzka

-PG 9 – opiekunowie-Anna Geniusz

-SP 44 –opiekunowie-Anna Samborska

Lista szkół biorących udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Anielskie strofy”

-SP 15 - opiekunowie –Marzena Kowalczuk, Barbara Magnuszewska

-SP 45 – opiekunowie- Krystyna Oszczapińska, Barbara Kondrat

-SP 37- opiekunowie -Anna Juszczuk, Violetta Grabowska

-PG 9 – opiekunowie- Ewa Walecka, Anna Geniusz

-SP 44 –opiekunowie-Anna Samborska, Barbara Bożena Brzozowska, Konopko Mariola

-SP 14 – opiekunowie – Katarzyna Purta

-PG 16 – opiekunowie-Małgorzata Elżbieta Znorko

-PG 5 – opiekunowie – Ewa Walecka

Jury konkursu plastycznego „ Anioły do mnie wysyłaj” :

-Ewa Walecka – nauczyciel PG 9- przewodnicząca

-Michalina Banasiak - członek Związku Literatów Polskich

-Magdalena Kraszewska – metodyk CEN

-Pawłowska Anna – Pełnomocnik Prezydenta d/s organizacji pozarządowych Urzędu Miejskiego w Białymstoku

Jury konkursu recytatorskiego ”Anielskie strofy”:

-Katarzyna Turowska –nauczyciel j. polskiego PG 9

-Banasiak Michalina -członek Związku Literatów Polskich

-Beata Oniśko

-Anna Geniusz

20 I 2014 r. w świetlicy Publicznego Gimnazjum nr 9 odbyły się międzyszkolne konkursy o aniołach- 2 edycja. Organizatorem konkursów jest pani Anna Geniusz. W tym roku w organizacji konkursów pomagała pani Beata Oniśko. Konkursy uroczyście rozpoczęła i powitała gości pani Dyrektor Agnieszka Roszkowska. W konkursach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z Białegostoku. W konkursie plastycznym pt. „Anioły do mnie wysyłaj” wzięło udział 49 uczniów, a konkursie recytatorskim 17 uczniów. Słowo wstępne – mini wykład na temat :  " Anioły w literaturze i sztuce” wygłosiła pani Turowska Katarzyna nauczyciel polonista z PG 9 i członek Jury, a całość spotkania prowadziła pani Beata Oniśko i pani Anna Geniusz. Uczniowie ze szkół podstawowych z ogromnym przejęciem recytowali wiersze znanych polskich poetów.

l. p.

Nazwisko(nazwiska)

Imię(imiona)

Klasa.

Tytuł utworu

1.

Bielska

Bernadeta

IIB

In the Arms of the Angels

4.

Korytko

Małgosia

IIC

Rozmowa z aniołem, Strażnik raju

5.

Pruszyńska

Anna

III D

Anioły są wśród nas, Psalm z aniołem stróżem

6.

Ciborowska

Monika

IIG

Anioły pilnują nas, Jak anioła głos

7.

Dawidziuk

Mateusz

II A

Strażnik raju

8

Owerczuk

Paweł

absolwent

Perły raju

9

Zapolnik

Weronika

IA

In the Arms of the Angels

Jury w składzie:

Katarzyna Turowska

Michalina Banasiak

Beata Oniśko

Anna Geniusz

Jury przyznało następujące nagrody naszym uczniom:

W międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Anielskie strofy”- 2 edycja: kategoria: gimnazja

I miejsce – Szymczyk Kamili z PG 9 z kl. III a

II miejsce – Mateuszowi Dawidziukowi z PG 9 z kl. II a

Wyróżnienie- Obryckiej Natalii z PG 9 z kl. III a

W konkursie plastycznym pt. ”Anioły do mnie wysyłaj” z Publicznego Gimnazjum nr 9 nagrody w kategorii prace płaskie przyznano:

I miejsce Paulinie Proch z kl II g

Wyróżnienie: Daniel Zienkiewicz z kl II g

Prace uczniów w kategorii: rzeźba i prace płaskie- malarstwo, grafika, techniki różne można było zobaczyć na wystawie w świetlicy szkolnej. Przed wejściem do świetlicy wystawione zostały rzeźby uczniów oraz prace różne.

l. p.

Nazwisko(nazwiska)

Imię(imiona)

Klasa.

Tytuł wiersza

1.

Porowski

Artur

III E

Prezenter – tekst

2.

Danowska

Martyna

III E

Prezenterka – tekst

3.

Dawidziuk

Mateusz

IIA

„Aniołowie nasi”, „Aniele mój”

4.

Korecka

Aleksandra

IIIE

„Anioły”

5.

Dębicka

Gabriela

IIIE

„Anioł stróż”

6.

Korytko

Małgorzata

IIC

„Anioł”

7.

Dawidowska

Oliwia

IIC

„Makata z aniołem”, „ Anioł poważny i niepoważne pytanie”

8.

Falkowska

Katarzyna

IIF

„Nie anioł stróż”

10.

Szymczyk

Kamila

IIIA

„Anioł”, „Taniec aniołów”

11.

Obrycka

Natalia

III A

„Modlitwa do anioła radości”

12.

Kalinowska

Natalia

II G

„Modlitwa do Anioła Oddechu”

W przerwie obrad Jury został wystawiony montaż słowno- muzyczny „Spotkanie z aniołem” w wykonaniu uczniów Klubu Czytelnika z Publicznego Gimnazjum nr 9. Montaż z uczniami przygotowała Pani Anna Geniusz i Beata Oniśko.

Utwory wokalne w wykonaniu :

l. p.

Nazwisko(nazwiska)

Imię(imiona)

Klasa.

Tytuł utworu

1.

Bielska

Bernadeta

IIB

In the Arms of the Angels

4.

Korytko

Małgosia

IIC

Rozmowa z aniołem, Strażnik raju

5.

Pruszyńska

Anna

III D

Anioły są wśród nas, Psalm z aniołem stróżem

6.

Ciborowska

Monika

IIG

Anioły pilnują nas, Jak anioła głos

7.

Dawidziuk

Mateusz

II A

Strażnik raju

8

Owerczuk

Paweł

absolwent

Perły raju

9

Zapolnik

Weronika

IA

In the Arms of the Angels

Na przedstawienie zaproszony został również pan Dyrektor Alfred Komar, który jako gospodarz szkoły powitał zebranych gości i życzył powodzenia w trakcie konkursu. Powiedział też kilka pięknych słów o aniołach. W pamięci nam utkwiło zdanie, o tym, że cząstka anioła jest w każdym z nas. Na szczególna uwagę zasługuje występ artystyczny i recytacja wierszy Kamili Szymczyk z PG 9 oraz wykonanie wokalne Weroniki Zapalnik z klasy I a utworu w języku angielskim” Armia aniołów”.

Spotkanie z aniołami podobało się uczniom jak i nauczycielom z innych szkół, wyrazem tego była wypowiedź Pani Marzeny Kowalczuk ze Szkoły Podstawowej nr 15.  

 

 

17 grudnia 2013 r. w naszej szkole- Publicznym Gimnazjum nr 9 w Białymstoku, miało miejsce niezwykłe wydarzenie – wigilia aktywu. Do tego dnia bardzo starannie wszyscy się przygotowywaliśmy. Pani Bożena Hermanowska znalazła piękny scenariusz montażu słowno-muzycznego. Był opis polskich tradycji, wiersze, kolędy przy akompaniamencie gitary. Wyszło nam to naprawdę dobrze, mimo stresu, jaki każdy z nas miał. Oprócz części teatralnej, przygotowywaliśmy dodatkowo potrawy, które goszczą na naszych stołach wigilijnych. Każdy przyniósł coś innego i dzięki temu mogliśmy bardziej poznać nasze obyczaje, które zostały w nas zakorzenione dzięki naszym przodkom. Prócz uczniów oraz nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły, swoją obecnością zaszczyciły nas bibliotekarki z bibliotek innych szkół czy bibliotek publicznych. Mamy zaszczyt je gościć od kilku już dobrych lat. Atmosfera przy stole na początku była trochę napięta, bo każdy czuł się, ale po chwili, kiedy zaczęliśmy dzielić się opłatkiem, zniknęło poczucie niezręczności. Wszyscy byli dla siebie bardzo serdeczni. Wydaje mi się, że to głównie dzięki temu cały stres minął. Wtedy nie czuliśmy podziału na uczniów i nauczycieli, jak zwykle. Byliśmy po prostu przyjaciółmi, którzy spotkali się przy wspólnym stole.
Moim zdaniem takie spotkania są bardzo potrzebne uczniom, by poznać nauczycieli z bardziej ludzkiej strony, a nauczycielom, by odkryć wnętrze uczniów. To pozwala często przełamać lody w relacjach dnia codziennego. Przestajemy ukrywać to, kim naprawdę jesteśmy, zdejmujemy maskę, bo widzimy, że noszenie jej jest po prostu niepotrzebne.

 

 

 

O tym jak cenne, interesujące mogą być starocia przekonali się uczniowie należący do Aktywu Bibliotecznego naszej szkoły, którzy pod opieką pani Bożeny Hermanowskiej

 

3 grudnia 2013 r. 3.12.2013 r. odwiedzili Bibliotekę Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Lekcja poświęcona była starodrukom czyli księgom wydanym przed 1800 r. Największe wrażenie zrobiła na wszystkich książka pisana po łacinie z... 1532 roku! Niedużego formatu, w skórzanej oprawie, po konserwacji wygląda tak dobrze, że początkowo nikt nie mógł uwierzyć nawet, że to starodruk! Historii tej i innych ksiąg sprzed 1800 r. wszyscy słuchali z zapartym tchem. Były pytania, przyglądnie się starodrukom z bliska. Nikt się nie nudził.

 

Każdy podczas tej wyprawie w czasie znalazł coś dla siebie. Mimo tego, że nie było komputera, komórki. Była kartka, pióro i atrament. Nic więcej. Jednak nie znalazł się nikt, kogo to by nie zainteresowało. Każdy był zaciekawiony, wręcz zafascynowany tym, co niecodziennie ma okazje zobaczyć. Czasami warto wrócić do historii …

 

Copyright © 2021 Norbert Toruński Rights Reserved.