DSC 0609

W dniu dzisiejszym na terenie Szkoły Podstawowej nr 24 w Białymstoku policjanci spotkali się z dziećmi i zorganizowali dla nich grę terenową, która poruszała tematykę związaną z promowaniem zasad bezpiecznego wypoczynku.

Ferie to okres, w którym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas zimowego wypoczynku.

Głównym celem dzisiejszego spotkania było z jednej strony zwrócenie uwagi na kwestie szeroko pojętego bezpieczeństwa w okresie ferii, z drugiej zaś na konieczność zapewnienia w czasie tych dwóch tygodni bezpiecznych form aktywności dzieciom i młodzieży.

Mundurowi przypomnieli młodym mieszkańcom naszego regionu o zasadach, którymi należy się kierować i o których należy pamiętać, by w czasie ferii – być bezpiecznym.

Podczas rozmowy z uczniami policjanci, strażacy oraz ratownicy poruszali między innymi tematy związane zarówno z ruchem drogowym, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa pieszych, jak i te, które ściśle wiążą się z okresem zimowego wypoczynku np. z jazdą na nartach, sankach czy łyżwach.

Mundurowi podkreślili konieczność kontrolowania autobusów, które przewożą dzieci na zimowy wypoczynek. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski - szczęśliwe i zadowolone - wróciły do szkoły.
Materiał pochodzi ze strony: