Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Raport dostępności

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI 

Już kolejny rok 10 uczniów z klas III gimnazjum uczestniczyło w spotkaniach DKK. W I semestrze roku szkolnego 2018/2019 odbyły się cztery spotkania. Na każdym była omawiana inna książka - poruszająca tematy i problemy z jakimi może spotykać się nasza młodzież. Wszystkie książki są wartościowe i godne polecenia. Jeśli ciekawią was tytuły, przyjdźcie, dowiecie się na miejscu. Spotkania odbywały się w miłej atmosferze, przy herbatce, w Filii Nr. 9 Książnicy Podlaskiej i w czytelni naszej szkoły.

*

SPOTKANIE Z PANEM ADAMEM HERMEREM

         23 XI 2018 roku uczniowie klasy V pod opieką Pani Bożeny Hermanowskiej wzięli udział w warsztatach o Mikołaju Koperniku „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Prowadził je Pan Adam Hemer. Spotkanie odbyło się w Filii Nr 9 Książnicy Podlaskiej. W ciekawy sposób została im przybliżona postać naszego astronoma. Podczas warsztatów uczniowie mieli też możliwość poznać pracę korektora przygotowującego książki do druku. Ten dzień na pewno długo zostanie w ich pamięci.

*

"NARODOWE CZYTANIE MALUCHOM"

10 grudnia 2018r. z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości w bibliotece szkolnej odbyło się ,,Narodowe czytanie maluchom’’. Uczennice kl. IIIB: Oliwia Choroszucha, Patrycja Czajkowska, Gabriela Krasowska i Wiktoria Pasiuk pod opieką Pani Bożeny Hermanowskiej i Pani Justyny Kendyś czytały uczniom klas I i II wiersze patriotyczne, oraz legendy o Polsce i powstaniu Białegostoku.

*

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 12 grudnia w czytelni naszej biblioteki odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas I. Dzieci umieją już czytać, wiedzą jak należy zachować się w wypożyczalni i czytelni. Uroczyście też obiecali dbać o książki, żeby mogły służyć wszystkim na długie lata. Na zakończenie wszyscy otrzymali „Prośby książek” i zakładki do książek. Uroczystość przygotowali uczniowie z Aktywu Bibliotecznego pod opieką Bożeny Hermanowskiej.

*

WIGILIA

19 grudnia 2018 roku, uczniowie z Aktywu Bibliotecznego, pod opieką Pani Bożeny Hermanowskiej spotkali się na wspólnej wigilii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne wysłuchali krótki montaż, podzielili się opłatkiem, spożyli wigilijne potrawy. Śpiewanie kolęd - to już nasza wieloletnia tradycja. Spotkanie uświetniła Pani Adrianna Buzun z Filii Nr 9 Książnicy Podlaskiej, oraz dyrektor naszej szkoły Pan Alfred Komar. Był to dobry czas na takie spotkanie, gdyż wiele osób już niedługo opuści mury naszej szkoły.

*

SPOTKANIE

          29 X 2018 roku przedstawicielka Biura Filatelistyki Poczty Polskiej S.A. Pani Barbara Strzymińska - Zdanewicz spotkała się w czytelni naszej biblioteki z uczniami klas I i II. Opowiadała o poczcie, pracy listonosza. Mówiła też o znaczkach, bez których nie można wysłać żadnego listu czy pocztówki. W tej chwili jest ich bardzo dużo, są nawet pachnące. Mówi o tym prezentacja, którą miała ze sobą - „Znaczki- małe dzieła sztuki i klucze do bram europejskiej historii i kultury”. Podczas spotkania dzieci chętnie zadawały pytania, a w tej chwili miło wspominają tamten czas.

*

 

 

Copyright © 2021 Norbert Toruński Rights Reserved.