Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

DSC 8979

    03 czerwca o 15:30 na placu przed SP 24 rozpoczyna się charytatywny piknik rodzinny. Cała społeczność naszej szkoły: uczniowie, nauczyciele, rodzice chce pokazać Oldze Teleszewskiej, uczennicy klasy II c, że trzymamy za nią kciuki w walce z podstępną chorobą, a rodzicom Olgi uświadomić, że nie są sami.

     Czy to się udało? Poczytajcie!

     Atmosferę przed główną atrakcją poniedziałkowego popołudnia – recitalem pana Zenona Martyniuka podkręcają występy – tańce integracyjne przygotowane przez p. Małgorzatę Sokolińską i pokaz tresury psa policyjnego. Tuż po wspaniałym występie króla disco (tłumy, owacje na stojąco) – kolejne aukcje. Pod młotek idą: koszulka i piłka Jagiellonii z autografami piłkarzy, zaproszenia na operetkę „Upiór w operze” do OiFP i do TD na przedstawienie „Kogut w rosole”, obrazy pana Grzegorza Kota, piłka i koszulka z autografem Tomasza Frankowskiego, trzymiesięczny karnet na naukę pływania, suknia zaprojektowana przez panią Jolantę Nierodzik, głośnik „Sony”, zegarek, weekend z TOYOTĄ CAMRY, vouchery na treningi indywidualne, karnet na tort bezowy ufundowany przez pracownię „Moja Słodka Pasja”, karta upominkowa do EMPiK-u, zestawy biletów do kina Helios, bilet na lot paralotnią ze Szkoły Latania „Dragon”, rękawice bokserskie z autografem pani Ewy Piątkowskiej. UFFF… wszystko idzie jak woda, bo pieniądze z aukcji pomogą w leczeniu Olgi – wspaniałej, sympatycznej osóbki z promiennym uśmiechem na twarzy. A propos wody – zasponsorowała ją KRYNKA.

     Między licytacjami można pobuszować po kiermaszu rzeczy różnych, posilić się przepysznymi ciastami, kawą, kiełbaskami i bigosem – za symboliczną złotówkę! Kuchnia domowa, bo smakołyki piekły nasze nieocenione mamy (wielkie brawa). Inne atrakcje – zupełnie bezpłatne, więc tłumnie oblegane. Zabawy na dmuchańcu, konkurencje sportowe - animatorzy a Agencji Artystycznej „Ancymonek” i „Psotki Migotki” mają pełne ręce roboty!

     Jest i chwila wytchnienia, a to podczas pokazu mody przygotowanego przez panią Jolantę Nierodzik, nasze uczennice i ich mamy oraz występów tanecznych pod kierunkiem instruktorów TOP 10. Porady wizażystek do spraw makijażu i fryzury pozwalają poprawić wygląd przed udaniem się do fotobudki. Konsultacje są bezpłatne, zdjęcia – za jedyne 5 zeta!

     Na zakończenie też nie brakuje emocji: upiększeni i najedzeni możemy oglądać pokazy brazylijskiej sztuki walki UNICAR CAPOEIRA pod kierunkiem pana Piotra Lorkiewicza, występy ogniska baletowego oraz prezentacje w wykonaniu iluzjonisty!

    „Jednego serca tak mało, tak mało…” – śpiewał kiedyś Czesław Niemen, ale piknik pokazał, że społeczność SP 24 ma serce gorące, a ludzie chcą pomagać! Serdeczne podziękowania sponsorom, rodzicom i uczniom oraz nauczycielom, dzięki którym wszystko się odbyło, składa główna organizatorka – pani Iwona Sztabińska – niewyspana, zmęczona, ale szczęśliwa.

Copyright © 2020 Norbert Toruński Rights Reserved.