Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

 
agresja sowiecka
       Minęło już 80 lat od wrześniowego poranka, gdy w cieniu agresji hitlerowskich Niemiec Armia Czerwona uderzyła na wschodnią granicę naszej ojczyzny.
 
 
Spotkanie zolnierzy Wehrmachtu i Armii Czerwonej
       W ten sposób sowieci  rozpoczęli realizację postanowień tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow zawartego 23 sierpnia 1939 r. Staliśmy się ofiarą dwóch totalitaryzmów, różniły je ideologie i barwy, ale cele i metody miały podobne. Zdradziecko wbito nam nóż w plecy -  rozpoczął się tragiczny rozdział w historii naszej ojczyzny. Nasza szkoła wspominała ten dzień następująco: 17 września 2019 r. klasy 4a, 5b, 6a i 6b zostały zapoznane z historią napaści sowieckiej na Polskę oraz obejrzały krótki film o w/w wydarzeniu.
Robert Królik

Copyright © 2020 Norbert Toruński Rights Reserved.