Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

4 października 2019 r. w sali lustrzanej uczniowie klasy V a oraz V b i VI b naszej szkoły, słuchając czytania wybranych fragmentów książek z naszej biblioteki, włączyli się w Ogólnopolską Kampanię Czytania oraz zrealizowali projekt czytelniczy, w którym bierze udział  SP nr 24.
Kto czytał? Uczniowie od klasy IV a poczynając, na uczniach klas VI kończąc: Lenka Iwanowicz, Łukasz Monieta, Aparicio Peralta Carmen, Dawid Hofman, Julka Białous, Marcel Dembowski, Dawid Grzywiński, Anna Kruszewska, Anna Zajkowska, Bartosz Romanowicz, Kasjan Klebus, Patryk Łukasiewicz. Lektury były przeróżne:  uczestnicy sięgnęli po klasykę omawianą na zajęciach („ W pustyni i w puszczy”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Opowieści z Narnii”), ale największą popularnością  cieszyły się książki pisarzy współczesnych („Która to Malala”, „Percy Jackson złodziej pioruna”, „Baśniobór”, „Asiunia”, „Banda piratów”, „Harry Potter i kamień filozoficzny” czy „Dwie beczki wody”).
Jury w składzie: pani Ewa Underlich, pani Bożenna Pisanko, Zosia Pyłko z V a i Amelia Grynczel z V b, kierując się doborem repertuaru, oceniały dykcję, emisją głosu, interpretację tekstu i prawie jednogłośnie przyznały:

Zdjecie00004
I miejsce: Dawidowi Grzywińskiemu z VI b oraz Ani Kruszewskiej z VI a
II miejsce: Kasjanowi Klebusowi i Patrykowi Łukasiewiczowi  z VI b
III miejsce: Annie Zajkowskiej z VI a, Łukaszowi Moniecie z IV a i Damianowi Hofmanowi z V a.
Nagrodami były dyplomy uczestnictwa, słodycze oraz punkty z zachowania i oceny z j. polskiego.


Zwycięzcom gratulujemy!


Organizatorki czytania: Ewa Underlich i Bożenna Pisanko

 

Copyright © 2020 Norbert Toruński Rights Reserved.