Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

 

Ten, kto jest: szczery, wierny, oddany, lojalny, pomocny.  O cechach prawdziwego przyjaciela i nie tylko uczniowie klasy VI b dyskutowali dzisiaj, tj. 10 X 2019 r. w Monarze. Zajęcia w ramach profilaktyki uniwersalnej poprowadziła w profesjonalny sposób pani Anna Suchecka – Kościuk.
Na początku stanęliśmy w kręgu i przy pomocy mocnego sznurka stworzyliśmy  więzy, które symbolizowały relacje między ludźmi. Później, pracując w trzech  grupach, rysowaliśmy sylwetkę przyjaciela i wpisywaliśmy jego pożądane cechy – efekty pracy zostały zaprezentowane innym grupom i  sfotografowane. Następnie każdy uczeń zapisał na kartce trzy cechy jego zdaniem najważniejsze.

IMG 0021

zdjęcie nr 2

IMG 0023

Spotkanie zakończyliśmy, czytając złote myśli o przyjaźni i objaśniając je własnymi słowami. Okazało się, że warto mieć prawdziwego przyjaciela, a relacji, jaką jest przyjaźń, nie sposób przecenić.

Bożena Pisanko, wychowawczyni klasy VI b

Copyright © 2020 Norbert Toruński Rights Reserved.