Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

 DSC 8445

„Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź,

tam dobre serca mają, źli ludzie,

wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają!”

 

Tymi słowami 21 listopada 2019 roku o godz. 17.00 rozpoczęliśmy uroczysty Koncert Pieśni Patriotycznej, na który zaprosiliśmy naszych kochanych Rodziców i Dziadków. Koncert, na którym zaprezentowali się uczniowie klas I – VI był uwieńczeniem 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Na wspólną wędrówkę po kartach historii zaprosiliśmy Chór im. Stanisława Moniuszki, którego dyrygentem jest pani Marta Szałkiewicz.
Wspólnie śpiewaliśmy znane pieśni patriotyczne i wysłuchaliśmy wierszy o naszej pięknej Ojczyźnie. Dzięki uprzejmości członków Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich mogliśmy obejrzeć umundurowania i rzęd kawaleryjski.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy II c, której wychowawczynią jest pani Agnieszka Ciunel.

 

Copyright © 2020 Norbert Toruński Rights Reserved.