„Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź,

tam dobre serca mają, źli ludzie,

wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają!”

Tymi słowami 21 listopada 2019 roku o godz. 17.00 rozpoczęliśmy uroczysty Koncert Pieśni Patriotycznej, na który zaprosiliśmy naszych kochanych Rodziców i Dziadków. Koncert, na którym zaprezentowali się uczniowie klas I – VI był uwieńczeniem 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Na wspólną wędrówkę po kartach historii zaprosiliśmy Chór im. Stanisława Moniuszki, którego dyrygentem jest pani Marta Szałkiewicz.
Wspólnie śpiewaliśmy znane pieśni patriotyczne i wysłuchaliśmy wierszy o naszej pięknej Ojczyźnie. Dzięki uprzejmości członków Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich mogliśmy obejrzeć umundurowania i rzęd kawaleryjski.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy II c, której wychowawczynią jest pani Agnieszka Ciunel.