Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Raport dostępności

26 listopada 2019r po raz kolejny odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Starannie dobrane fragmenty
z ośmiu wybitnych utworów należących do kanonu naszej literatury, Nowele Polskie czytali: Pan dyrektor Alfred Komar, Pani dyrektor Iwona Gawryluk oraz uczniowie z klas VA, VIA i  VIB. Uczennice prowadzące spotkanie - Kamila Kozłowska i Dominika Doroszko z klasy VIA na wstępie zapoznały słuchaczy
z fragmentami listu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Żeby słuchacze bardziej rozumieli tekst, dziewczęta przed każdym odczytywanym fragmentem, w kilku zdaniach przybliżały treść noweli, oraz ich bohaterów. Końcowy tekst zachęcał wszystkich do częstszego sięgania po książki, które przyczyniają się do rozwoju młodych ludzi. Akcja ta nie tylko popularyzuje czytelnictwo, ale także ukazuje piękno polskiej literatury. Narodowe Czytanie zostało przygotowane przez Panią Ewę Underlich i Bożenę Hermanowską.

 

Copyright © 2021 Norbert Toruński Rights Reserved.