Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

7

12 grudnia, w naszej szkole, gościliśmy ratownika medycznego pana Michała Saniewskiego. Wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej mogły poznać tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci dowiedziały się jak należy udzielić pomocy człowiekowi w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Między innymi przy : zakrztuszeniu, zadławieniu, krwawieniu z nosa, złamaniu otwartym i zamkniętym, oparzeniu, odmrożeniu, utracie przytomności, zatrzymaniu krążenia oraz poznały pozycję boczną bezpieczną. Dzięki warsztatom dzieci zdobyły nowe kompetencje, uczyły się prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i dobre nawyki pomogą dzieciom świadomie i mądrze reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

 

Copyright © 2020 Norbert Toruński Rights Reserved.