10 czerwca 2018r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku, odbyło się  uroczyste  podsumowanie ogłoszonego w lutym przez Bożenę Hermanowską -  V edycji wojewódzkiego konkursu literackiego „ Ludzie listy piszą…” Konkurs objęły Honorowym patronatem: Dyrektor Biura Filatelistyki, Poczty Polskiej S.A., Marszałek Województwa Podlaskiego, oraz Prezydent Miasta Białegostoku. W tym roku Białystok, miasto o przepięknej historii, słynący z wielu pięknych zabytków stała się inspiracją dla uczestników konkursu do napisania wspaniałych tekstów, zapraszających do zwiedzania naszego miasta. Uczniowie biorący udział w konkursie pisali list – zaproszenie: „ Białystok moje miasto – przyjedź, zobacz, pokochaj”. Prace konkursowe były na bardzo wysokim poziomie. Najlepsze z nadesłanych prac zostały nagrodzone. W tym roku również mogliśmy podziwiać listy mające oryginalną formę graficzną. Najlepszym z nich zostały przyznane nagrody specjalne. Gala podsumowania konkursu została przygotowana przez uczniów klasy IIIA,C,F pod kierunkiem Pani Justyny Kendyś.
Wszystkim nagrodzonym oraz ich opiekunom jeszcze raz gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Osoby nagrodzone:
Paulina Strycharska -  SP 3
Alan Klimaszewski – SP 37
Mariola Mościcka - SP w Sokołach
Aleksandra Stypułkowska - SP w Sokołach.
Organizatorzy konkursu: Bożena Hermanowska i Justyna Kendyś

Copyright © 2020 Norbert Toruński Rights Reserved.