Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Raport dostępności

2.12.2019 roku odbyło się spotkanie w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej. Uczniowie naszej szkoły należący do Dyskusyjnego Klubu Książki zostali zaproszeni przez Filię nr 9 Książnicy Podlaskiej na spotkanie o Stanisławie Moniuszce. Było ono nietypowe. Została im  przybliżona postać naszego kompozytora Stanisława Moniuszki – jego życie, twórczość, to co komponował, jakie rodzaje utworów, jak wielkie znaczenie miały wówczas jego utwory, gdy Polska była pod zaborami.  Mając taką wiedzę uczniowie podzieleni na dwa zespoły, słuchali jego pieśni i z pomocą gry – „Śpiewnik domowy” mieli za zadanie rozpoznać jaki to był utwór. Były rożne poziomy trudności, ale zespoły świetnie sobie radziły i w ten sposób poznawały twórczość Moniuszki. Spotkanie było bardzo owocne i na długo pozostanie w ich pamięci.

Bożena Hermanowska

Copyright © 2021 Norbert Toruński Rights Reserved.