Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

11 października 2013 r. uczniowie klasy z rozszerzonym językiem hiszpańskim wraz z wychowawcą panią Moniką Szmurło i nauczycielami języka hiszpańskiego: panią Anną Aparicio Peralta i panem Sergio Aparicio Peraltawzięli udział w uroczystości z okazji święta narodowego Hiszpanii, które przypada 12 października. Wydarzenie to miało miejsce w III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10:30 na sali gimnastycznej i prowadził ją pan Ricardo Ingelmo Casado, który w III LO uczy geografii i historii Hiszpanii. Oprócz uczniów naszej szkoły była również młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Białymstoku oraz sekcje dwujęzyczne III Liceum Ogólnokształcącego.

Na początku przedstawiono dokonania klas z językiem hiszpańskim III LO oraz omówiono wyniki konkursów podejmujące tematykę Hiszpanii i jej kultury.

Z kolei odbył się pokaz tańca „Flamenco” w wykonaniu grupy tanecznej Rada Dance Art z Białegostoku. Po fascynującym występie uczestników spotkania czekała niespodzianka - nauka podstaw tego tańca. Wszyscy bardzo się zaangażowali, nawet nasi nauczyciele.

Ten dzień na pewno długo pozytywnie wyryje się w naszej pamięci.

Uczniowie klasy hiszpańskiej Publicznego Gimnazjum nr 9 w Białymstoku 13 grudnia 2013r. zorganizowali pokaz mody. Nauczyciele języka hiszpańskiego podzielili klasę I a na 6 grup. W każdej z nich został wyłoniony lider. Zadaniem uczniów było wybranie stroju i zaprezentowanie go reszcie klasy. Modelem był lider, który opisywał elementy ubioru. W spektakularny finale zobaczyliśmy wiele kreacji – od rocka, punka oraz kolekcję zimową, a nawet sportową. „To była niezwykle ciekawa lekcja i chcemy takich więcej!” – zgodnym chórem podsumowali uczniowie klasy hiszpańskiej.

 

Copyright © 2019 Norbert Toruński Rights Reserved.