Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

Pierwszą szkołą, która postanowiła propagować język i kulturę Hiszpanii w Białymstoku jest III Liceum Ogólnokształcące, w którym klasa dwujęzyczna istnieje już od 6 Lat. Nauka w tej klasie trwa 4 lata, ponieważ uczniowie potrzebują całego roku, aby nauczyć się języka na poziomie pozwalającym im uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli z Hiszpanii. Niestety, po najnowszej reformie systemu edukacji istnienie tzw. klasy "0" stało się niemożliwe, dlatego narodził się pomysł stworzenia klas dwujęzycznych w dwóch białostockich Gimnazjach, które przygotowywałyby uczniów do nauki w III Liceum. Jednym z dyrektorów zainteresowanych projektem był dyrektor Publicznego Gimnazjum nr. 9 pan Alfred Komar, który w maju 2013 roku spotkał się w III Liceum Ogólnokształcącym z sekretarzem generalnym Biura Radcy ds. Edukacji Królestwa Hiszpanii, panią Glorią Nistal Rosique w celu omówienia szczegółów współpracy międzynarodowej. Spotkanie zakończyło się sukcesem i w PG 9 w roku szkolnym 2013/2014 powstała pierwsza klasa dwujęzyczna z językiem hiszpańskim, w której uczniowie będą przez trzy lata, poznawali język, kulturę oraz elementy historii i geografii Hiszpanii.

Dyrektor PG 9 zostal zaproszony na spotkanie z Ambasadorem Hiszpanii w Polsce panem Augustinem Nuñez Martinez, oraz Radcą ds. Edukacji panem José Antonio Benedicto Iruiñ, które odbyło się dnia 4.10.2013 W Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Warszawie, w celu podpisania memorandum o współpracy międzynarodowej.

 

Copyright © 2019 Norbert Toruński Rights Reserved.