Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

W ostatnim tygodniu maja 2014 roku miała miejsce partnerska wizyta w Hiszpanii w ramach projektu Comenius „Hand in HAnd for a Wonderful Land”. Cztery uczennice PG9 w Białymstoku, Joanna Gawryluk, Natalia Dzieszko, Klaudia Bondaruk i Patrycja Ziuziawraz z nauczycielami, Iwoną Gawryluk, Katarzyną Żukowską – Suchocką i Bożeną Stepaniuk wzięły udział w spotkaniu partnerów projektu w Sewilli.

Pierwszego dnia uczestnicy spotkania powitani zostali przez lokalne władze dzielnicy w murach Urzędu Miasta. Uczniowie mieli okazję zasiąść na miejscach zajmowanych przez Radę Miejska i zająć pytania przedstawicielom władz lokalnych.

Pierwszy dzień pobytu w Sewilli to również wizyta w szkole partnerskiej, która kształci młodzież w wieku gimnazjalnym i starszą, przygotowując do pracy w takich zawodach, jak elektryk, kucharz, kelner czy informatyk. Budynek szkoły zaskoczył wszystkich swoją przestronnością i profesjonalnym wyposażeniem pracowni. Uczestnicy spotkania mogli doświadczyć umiejętności kucharskich i kelnerskich uczniów szkoły osobiście, podczas serwowanego poczęstunku.

W czasie pobytu w Sewilli przedstawione zostało sprawozdanie z obserwacji pogody w poszczególnych krajach partnerskich, ze wskazaniem na różnice temperatur, zachmurzenie czy opady.

Zadanie projektowe realizowane podczas wizyty w Sewilli to wykonanie koszulek według wcześniej przygotowanych projektów. Każdy kraj przygotował własne hasło o tematyce ekologicznej, które miało zostać umieszczone na koszulce. Cała polska drużyna pracowała z wielkim zaangażowaniem nad projektem koszulki, a hasłem było: „Listen to nature” (Słuchaj natury). Efekt końcowy pracy polskiej grupy wzbudził podziw i uznanie innych krajów.

W czasie wizyty w Hiszpanii przedstawiciele PG9 w Białymstoku mieli również okazję przybliżyć sobie dorobek kultury tego pięknego kraju – uczestnicy obejrzeli pokaz tańca flamenco, zwiedzili sanktuarium El Rocio, spacerowali po rezerwacie przyrody Donnana, obejrzeli Ma. Luisa Park, Plaza de Espania, Katedrę i pałac Alcazar 

Copyright © 2019 Norbert Toruński Rights Reserved.