Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

11 marca 2015 r. podczas Dnia Otwartego Szkoły projekt Comenius zaprezentował swoje cele i osiągnięcia w Saloniku Comeniusa, który mieścił się w sali nr 9. Goście PG 9 mogli obejrzeć zdjęcia, gazetki i wyroby z materiałów ekologicznych (kapelusze, rzeźby ze starych książek, origami), które powstały podczas półtorarocznej działalności projektu "Razem stworzymy piękny świat".
Zwiedzających po Saloniku oprowadzały Ambasadorki Comeniusa: Julia Baran (3e) i Natalia Dzieszko (3d), a szczegółowych informacji udzielały panie Iwona Gawryluk i Katarzyna Żukowska-Suchocka. Dzień Otwartych Drzwi byłświetną okazją do promocji projektu i propagowania jego idei wśród rodziców i uczniów.

650px-POL Biebrzański Park Narodowy LOGO.svgW czerwcu 2014 została nawiązana współpraca zespołu Comenius z Biebrzańskim  Parkiem Narodowym. Podczas festynu z okazji Międzynarodowego  Dnia OchronY Przyrody Ambasadorowie Comeniusa brali udział w licznych konkursach o tematyce
przyrodniczej i poszerzali swoja wiedzę o parkach narodowych na Podlasiu. 5 listopada 2014, pracownik Biebrzańskiego Parku Narodowego odwiedził PG nr 9 i opowiadał i tym unikatowym miejscu. Pan Andrzej Grygoruk prezentował też wspaniałe zdjęcia zwierząt i roślin wystepujacych w parku.

 

promocja projektuJedno z najważniejszych założeń projektu Comenius „Hand in hand for a wonderful land”, jakim jest walka z hałasem, znalazło się po raz pierwszy w prasie oświatowej. W październikowym numerze magazynu ukazał się artykuł o działaniach grupy uczniów – Ambasadorów Projektu Comenius, skupionych wokół walki z hałasem.
Artykuł do przeczytania tutaj:
http://www.kuratorium1.home.pl/wiesci/pazdziernik_2014.pdf

 

 

podlaskie wieści oświatowe1

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem o projekcie "Razem stworzymy piękny świat", który ukazał się w czerwcowym numerze  "Podlaskich Wieści Oświatowych". http://www.kuratorium1.home.pl/wiesci/czerwiec_2014.pdf

 t

7 czerwca 2014 Ambasadorowie Comeniusa oraz grupa uczniów PG9 wzięła udział w festynie z okazji Światowego Dnia Ochrony Przyrody, który miał miejsce przed białostockim ratuszem. Młodzież PG9 miała na sobie „gazetowe koszulki” z napisem PG9, co zwróciło uwagę wielu osób. Dzięki tej formie promocji projektu Comenius zostały nawiązane kontakty z instytucjami zajmującymi się ochroną środowiska w regionie.

DSC 0835

22 maja 2014 r. Ambasadorowie Comeniusa  wraz z klasą 2a gościli na Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska Politechniki Białostockiej. Spotkanie odbyło się w ramach Festiwali Nauki i Sztuki. Zaproszenie Ambasadorów Comeniusa na uczelnie wyższą to nie tylko wyróżnienie, ale też możliwość promocji projektu „Razem stworzymy piękny świat" oraz wystawienia dobrej wizytówki Publicznemu Gimnazjum nr 9 w Białymstoku.

O wizycie czytaj więcej w zakładce Comenius -Działania projektowe.

3

20 maja 2014 r. grupę Ambasadorów Comeniusa przyjął w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, pan Andrzej Karolski. Młodzież zdobyła ogrom wiedzy o Białymstoku i jego walorach przyrodniczych podczas wywiadu z panem dyrektorem.

Czytaj dalej w zakładce Comenius – Działania Projektowe –Ambasadorowie Comeniusa z wizytą w Urzędzie Miejskim.

„Kapelusze Comeniusa”  zyskały drugie życie – wzięły udział w konkursie Mozaika Podlaska promując tolerancję i współpracę między wieloma krajami europejskimi biorącymi udział w projekcie Comenius. Kapelusze zostały zaprezentowane:
 - w filii nr 13 Książnicy Podlaskiej,
- w Szkole Podstawowej nr 15,
- w PG 9 podczas Dnia Otwartego Szkoły.

Promocją kapeluszy zajęła się p. Iwona Gawryluk

spania kapelutki

promo-open day

Projekt Comenius pojawił się na Dniu Otwartym szkoły. Sala nr 9 została wyposażona w kolorowe stojące tablice z informacją o krajach biorących udział w projekcie oraz dotychczasowych działaniach: pojawiły się zdjęcia z Anglii oraz wydruki prac konkursowych uczniów. Na tablicach umieszczono też przykłady korespondencji uczniów PG9 z młodzieżą z krajów partnerskich. Na firankach zawisły flagi 9 krajów projektu, a gości oprowadzała Joanna Gawryluk - Ambasadorka Comeniusa.

Zapraszamy do lektury artykułu w Porannym o realizowanym w naszej szkole programie Comenius. Odsyłamy na stronę gazety :

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130922/BIALYSTOK/130929969

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131024/BIALYSTOK/131029829

 

 

teraz biaystok

 DSC 0770

Informacyjna tablica Comeniusa jest stałym punktem promocji projektu „Razem stworzymy piękny świat” na terenie szkoły. Znajdują się tam ogłoszenia o konkursach, zdjęcia zwycięskich prac i sprawozdania z działań projektowych. Obok tablicy pojawiają się okresowo dwie sztalugi z tablicami prezentującymi dziennikarskie ujęcie projektu – magazyn „Our Comenius 2” redagowany w ramach szkolnego Koła Dziennikarskiego przez Ambasadorów Comeniusa.

 

Copyright © 2019 Norbert Toruński Rights Reserved.