Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

22 października – pierwszy dzień wizyty parterów, prezentacja szkół,  rozstrzygnięcie konkursu na logo projektu, zaplanowanie działań na czas trwania  projektu i zwiedzanie Białegostoku.

23 października – kapelusze Comeniusa – uczniowie PG9 pracowali w grupach  ośmioosobowych, każda grupa pod kierunkiem partnera z innego kraju. W ten sposób  powstało 9 grup, każda z nich miała wykonać 2 kapelusze i ich projekty – jeden  kapelusz o charakterze narodowym danego kraju, drugi z przydzielonych grupie  materiałów recyclingowych (szkło, plastikowe butelki, gazeta, płyty CD, rolki  tekturowe, karton, plastikowe nakrętki, plastikowe kubki). Zarówno uczniowie,  jak i opiekunowie podeszli do pracy kreatywnie i z zapałem, a efekty ich  wspólnych działań zostały zaprezentowane w czasie finałowego pokazu mody.

Tego dnia goście z krajów partnerskich odwiedzili również Monaster i Muzeum  Ikon w Supraślu.

24 października – Goście zaczęli dzień od wizyty w Muzeum Wsi w Jurowcach.  Następnie, jako zwieńczenie wizyty w PG9 odbyła się część artystyczna prowadzona  przez uczniów naszej szkoły po kierunkiem p. Markowskiej. Występom młodzieży  towarzyszył entuzjazm i nieskrywane wzruszenie gości. Wizytę zakończono podaniem  tortu Comeniusa.

 

Copyright © 2019 Norbert Toruński Rights Reserved.