Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

moda

Uczenie się języka obcego nie musi być nudne. Udowodnili to uczniowie klasy I a, którzy wraz z nauczycielami przygotowali "profesjonalny" pokaz mody w ramach podsumowania działu materiału poświęconego ubraniom. Klasa została podzielona na 6 grup, które w rytm muzyki prezentowały bardzo ciekawe stylizacje opisując po hiszpańsku pojawiające się na wybiegu modelki i modeli. Młodzież podeszła do tematu z dużym zaangażowaniem, a opisywanie poszczególnych stylizacji okazało się świetną zabawą :)

hiszpański

We wtorek 19 stycznia 201 6roku uczennice klasy III a, Ola F., Ola W. i Krysia K. wybrały się z lekcją języka hiszpańskiego do dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Białymstoku.

Uczniowie drugiej klasy szkoły podstawowej mieli okazję nauczyć się liczyć do dziesięciu, poznać nazwy kolorów oraz zwierząt domowych w języku obcym, którego na co dzień nie uczą się na lekcjach. Jak się okazało bajki wpływają na naukę. Dzięki jednemu z programów telewizyjnych dzieci potrafiły wymówić nazwy cyfr od jednego do ośmiu. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w zadaniach przygotowanych przez „panie nauczycielki”, jak zwracały się do dziewczyn dzieciaki. Nikt nie miał problemu z zapamiętaniem nazwy koloru swojej koszulki, ani nazwy zwierzątka, które wcześniej pokolorował. Wiele obrazków dostało nawet imiona.

 

 

Hiszpania

Hiszpania w Polsce

26 października 2015r. młodzież klas hiszpańskich naszej szkoły razem z gośćmi z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Białymstoku świętowały w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Białymstoku Dzień Hiszpanii. Wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II a pod opieką nauczycieli języka hiszpańskiego pani Anny Aparicio Peralta i pana Sergio Aparicio Peralta.

Co się tam działo?

Uczniowie klasy II a przedstawili krótkie scenki. Odgrywając swoje role, mówili w języku hiszpańskim. Aby każdy mógł zrozumieć, co się dzieje, jedna z uczennic tłumaczyła kwestie na język polski. Niestety widzowie mieli małe trudności ze zrozumieniem tekstu, nawet przetłumaczonego, gdyż aktorzy mówili dość cicho i słabo było ich słychać. Nie zmienia to faktu, że byli oni przygotowani począwszy od zapamiętania ról, a skończywszy na samodzielnym wykonaniu kostiumów i makijażu.

Trochę wiedzy nie zaszkodzi…

W czasie świętowania Dnia Hiszpanii każdy z obecnych mógł przypomnieć sobie lub dowiedzieć się, w jakich krajach Ameryki Południowej używa się języka hiszpańskiego. Podczas gdy na wyświetlanej mapie prowadząca pokazywała omawiane kraje, uczniowie prezentowali ich flagi.

Szczypta rozrywki

Po przedstawieniu nadszedł czas na występy artystyczne. Dwie uczennice naszego gimnazjum zaśpiewały piosenki w języku hiszpańskim. Julia Jarmołowska zaprezentowała „Porque te vas”Jeanette, a Weronika Zapolnik „Bésame”zespołuCamila. Obie dziewczyny pokazały swój talent wokalny. Wszystkim bardzo podobały się oba występy.

Konkursowe

Po występach muzycznych zostały przedstawione wyniki konkursu plastyczno-językowego „Español-una lengua, muchas culturas”, czyli „Hiszpański-jeden język, wiele kultur”. W konkursie udział wzięli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3. Nagrodami w konkursie były płyty CD z multimedialnym kursem językowym, zestawy do szkicu oraz książki z serii „Hiszpański nie gryzie”.

Podsumowując…

Ogólnie całe obchody Dnia Hiszpanii były udane, mimo małych niedogodności. Co prawda, uczniowie wypowiadali swoje kwestie troszeczkę niewyraźnie, a muzyka podczas występu Weroniki była minimalnie za cicho. Oceniając całościowo, myślę, że był to udany występ.

autor artykułu: Krystyna Kowalewska

zdjęcia: Aleksandra Forfa, Marta Ignatowicz

Copyright © 2019 Norbert Toruński Rights Reserved.