Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

IMG 0534

17 listopada studentki, które w ramach Wolontariatu Europejskiego w roku szkolnym 2015/2016 pracują w Białymstoku, przeprowadziły w naszej szkole zajęcia na temat swoich krajów. Dziewczyny przyjechały z Gruzji, Francji, Niemiec i Włoch. Opowiedziały uczniom o swoich ojczyznach: zwyczajach, osobliwościach, i przyrodzie. Starały się wyjaśnić część stereotypów. Zajęcia dały możliwość poznania skrawka Europy nie wyruszając ze szkoły, ale także kształtowały umiejętności komunikacji w językach obcych. Prezentacje przedstawione zostały po angielsku, niemiecku i francusku, w prezentacji na temat Gruzji brzmiał także odrobinę język rosyjski. Uczniowie bardzo dużo zrozumieli, co potwierdzili w większości bezbłędnie rozwiązanym quizem. Wolontariuszkami opiekowały się p. Elżbieta Danieluk,  p. Iwona Gawryluk, p. Katarzyna Rutkowska, p. Marta Sołowianowicz.     

Elżbieta Danieluk

 

Copyright © 2019 Norbert Toruński Rights Reserved.