Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

znak1

Współczesny świat dotykają różne problemy globalne. Warsztaty, które odbyły się w naszej szkole 27 listopada tłumaczyły ich przyczyny i konsekwencje. Zwiększenie liczby osób rozumiejących otaczającą rzeczywistość, która jest złożonym i dynamicznie zmieniającym się systemem, kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia, przełamywanie istniejących stereotypów i uprzedzeń – to zadania edukacji globalnej. Pani Anita Ponikło z Fundacji Kultury Chrześcijańskiej ZNAK w klasach IIc i IIg przeprowadziła warsztaty, których głównym bohaterem była mapa świata. Na tej mapie uczniowie zaznaczali kolejne punkty: Chiny, Brazylia, Indonezja, Pakistan, Norwegia i rozmawiali o tym, jak te państwa oddziałują na świat i jak świat wpływa na te kraje.   

Elżbieta Danieluk

 

Copyright © 2019 Norbert Toruński Rights Reserved.