Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Raport dostępności

Ewa Alimowska – poetka, kompozytorka, malarka, wykonawczyni własnych utworów, a nade wszystko nauczycielka. Cicha, skromna, utalentowana, oddana pracy  z młodzieżą.
16 X 2015 roku poznaliśmy ją w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Spotkanie było inne niż wszystkie dotychczas. Słuchaliśmy o jej pracy, czytała nam swoje wiersze, opowiadała jak powstawały, co było inspiracją. Dopełnieniem wszystkiego były utwory muzyczne. Mogliśmy posłuchać jak gra. Towarzyszyła jej córka, a dźwięki gitar stworzyły niezapomniany nastrój. Był to dobry czas – czas refleksji i zadumy.

Opiekun Aktywu Bibliotecznego Bożena Hermanowska

W ramach projektu „ Podlaskie spotkania z pisarzami” 28 X 2015 roku zostaliśmy zaproszeni przez naszych sąsiadów – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych na spotkanie autorskie z Ewą Białołęcką. Niezwykle ciekawa postać, autorka książek fantazy, takich jak : „Tkacz iluzji” czy „Naznaczeni Błękitem”. Żaden Konwent fanów fantastyki, a szczególnie Konwent Fanów Gwiezdnych Wojen nie może odbyć się bez niej. Otwarta, bezpośrednia, choć odrobinę tajemnicza. Tak ją zapamiętaliśmy.

Opiekun Aktywu Bibliotecznego Bożena Hermanowska

„Książki w ciemno” – akcja została przeprowadzona przez Aktyw Biblioteczny w I semestrze obecnego roku szkolnego.
Polegała ona na  wypożyczeniu w dniach 25.11 –  14.12.2015 roku jednej z szesnastu specjalnie oznakowanych książek, dostępnych w bibliotece. Zadaniem uczniów było przeczytać ją nie znając tytułu ani okładki.W wyborze pomagał krótki opis danej pozycji książkowej.  Była też niespodzianka – na jedną pozycję należało zdecydować się całkowicie w ciemno. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Książki rozeszły się w ciągu kilku dni. Większość z nich podobała się młodzieży. Uważamy, że taką akcję warto powtórzyć, bo ciekawe nie znaczy nowe.

Opiekun Aktywu Bibliotecznego Bożena Hermanowska

27.11.2015 roku odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego organizowanego przez bibliotekę Zespołu Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku, w którym wzięła udział młodzież z naszego gimnazjum. Hasło tegorocznego konkursu „ Nadeszła Jesień” W czytelni spotkali się uczestnicy gotowi do rywalizacji, w tym nasze reprezentantki.
Ich osiągnięcia:
Alicja Kuczyńska IIE – II miejsce,
Paulina Grabowska IIF - III miejsce
GRATULUJEMY LAUREATKOM!

Opiekun Aktywu Bibliotecznego Bożena Hermanowska

W obecnym roku szkolnym 2015/2016 młodzież z Aktywu Bibliotecznego kontynuuje spotkania  Dyskusyjnego Klubu Książki ( DKK ), które odbywają się w Filii nr 9. Nasz Klub rozrasta się. Chęć udziału w spotkaniach zadeklarowało tym razem siedem osób:
Lewonowska Kinga                I D

Kozłowski Hubert                  II A

Kruszewski Jakub                 II A

Wiśniewski Jakub                 II A

Siegień Laura                        II A

Grabowska Paulina             III F

Malesza Dominika               III F

W I semestrze odbyły się trzy spotkania Klubu. Zmieniła się też ich forma. Właściwie każde spotkanie wygląda inaczej. Jest to bardzo ciekawe, bo wiąże się z niespodzianką, nowymi wiadomościami, ciekawostkami z przeszłości. Animatorem spotkań z ramienia Filii jest nadal pani Iwona Jaremko. Tematem dyskusji były trzy powieści: Joanny Jagiełło – Czekolada z chili, Katarzyny Ryrych – Denim blue, Barbary Stenki – Sekundnik. Najbliższe spotkanie odbędzie się już w lutym.

Opiekun Aktywu Bibliotecznego Bożena Hermanowska

 

 

 

 

Copyright © 2021 Norbert Toruński Rights Reserved.