Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

 

 

 images

III edycja konkursu skierowana jest do szkół, przedszkoli i domów kultury woj. podlaskiego. Celem „Podlaskiej mozaiki. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza” jest budowanie postawy tolerancji i akceptacji wśród młodych mieszkańców Podlasia – tak, by zapobiegać zdarzeniom ksenofobicznym i nacjonalistycznym.

Organizatorami konkursu są:

 • Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 • Poseł Robert Tyszkiewicz
 • Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
 • Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
 • VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

Uczniowie, którzy przystąpią do konkursu, powinni stworzyć prace, które pokażą pozytywne aspekty wielokulturowego współistnienia i różnorodności w naszym regionie. Temat może być zaprezentowany w formie:

 • filmu
 • wideoklipu
 • spektaklu
 • fotoreportażu
 • pracy przestrzennej
 • pracy plastycznej
 • pracy pisemnej

Aby zachęcić do wzięcia udziału w konkursie, dodam, że w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły zdobyli:

- I miejsce w kategorii gimnazjów ( za teksty literackie wydane w okolicznościowej gazetce ) –
w nagrodę 30-osobowa grupa młodzieży pojechała na bezpłatną wycieczkę do Krasnogrudy
(w r. szk. 2011/2012)

- wyróżnienie dla grupy uczennic z kl. III e oraz wyróżnienie za całokształt działań dla całej społeczności gimnazjum (w r. szk. 2012/2013) – otrzymaliśmy nagrody książkowe

Ważna informacja: na prace organizatorzy czekają do 11 kwietnia 2014 roku, trzeba je dostarczyć do VI LO w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 8. Wszystkie zgłoszone prace muszą być wcześniej zaprezentowane w środowisku lokalnym – minimalny wymóg to zaprezentowanie prac w szkole, jednak wyżej oceniane będą prace, które zostaną pokazane także poza szkołą.

Koordynator konkursu w szkole – p. Bożenna Pisanko (s. 52)

 

Copyright © 2019 Norbert Toruński Rights Reserved.