Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

DZIEŃ OTWARTY W BIBLIOTECE

Od przyszłego roku szkolnego zostaniemy przekształceni w 24 Szkołę Podstawową. W związku z tym Dzień Otwarty miał w tym roku całkiem inny charakter. Oferta została skierowana do uczniów przyszłych klas pierwszych. Miało to odzwierciedlenie w dekoracji biblioteki, oraz w temacie wystawy, która była wycieczką do „ Świata bajek”. Oprawę plastyczną, a przede wszystkim postacie z bajek zawdzięczamy uczennicom z klasy III A – Laurze Siegień, oraz Małgorzacie Puciłowskiej. Ogromny nakład pracy dziewcząt przyniósł efekty.  Wystawę można cały czas oglądać w bibliotece. Zapraszamy.

Bożena Harmanowska

*

KOLĘDY PATRIOTYCZNE

Wielu z nas tak naprawdę nie zna historii kolęd. Śpiewając je, nie zastanawiamy się kto jest ich autorem, kiedy powstały, czy zachowały swój pierwotny charakter, a co najważniejsze nie wiemy, że kolędy miały charakter patriotyczny. Takie właśnie pieśni usłyszeliśmy 18 stycznia na spotkaniu w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej. Wykonali  je perfekcyjnie uczniowie Publicznego Gimnazjum nr  6. Autorką i opiekunem tego przedsięwzięcia była nauczycielka historii – Pani Alicja Białogórzec. Uważam, że był to wspaniały czas, ponieważ

w niekonwencjonalny sposób został nam przedstawiony nieznany kawałek historii naszego kraju.

Bożena Harmanowska

*

PODLASKIE SPOTKANIA Z PISARZAMI

17.10.2016r – Odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Książkiem w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 1 w Białymstoku, w ramach Projektu „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”.
Bożena Hermanowska.

Bożena Harmanowska

*

SPOTKANIE PATRIOTYCZNE

09.11.2016r – z okazji rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI odbyło się spotkanie z Hubertem Piętką w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Temat spotkania -„Patriotyzm wczoraj i dziś”.


Bożena Harmanowska

*

WIGILIA AKTYWU BIBLIOTECZNEGO

Z powodu prac związanych z Projektem ”Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” oraz moją chorobą-  WIGILIA wyglądała całkiem inaczej niż co rok. Swoją obecnością zaszczyciły nas: Pani Anna Juszczuk - nauczyciel bibliotekarz z SP nr 37 w Białymstoku, Pani Urszula Kuśmierz i Helena Turkowicz – nauczyciele bibliotekarze z PG nr 15 w  Białymstoku, Pani Barbara Troc - kierowniczka Filii nr 9
oraz Pani Iwona Jarmołowicz - pracownik Filii nr 9- prowadząca Dyskusyjny Klub Książki. W rodzinnej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem, spożywaliśmy tradycyjne potrawy, słuchając kolęd.


Bożena Harmanowska

*

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ BUSŁOWSKĄ W KSIĄŻNICY PODLASKIEJ ORAZ WARSZTATY LITERACKIE

24 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie autorskie w Książnicy Podlaskiej Filia nr 6połączone z kolejnymi warsztatami literackimi. Na spotkanie przybyli uczniowie  z Publicznego Gimnazjum nr 9.

Debiutująca pisarka Pani Katarzyna Busłowska  zaprezentowała swoją książkę i opowiedziała o  warsztacie literackim.

Młodzież zadawała pytania pisarce dotyczące tematyki książki, przyczyn rozpoczęcia  pisania oraz jak się tworzy bohaterów książek.

Później rozpoczęły się warsztaty  literackie, które poprowadziła Pani Karolina. Uczniowie włączali się w dyskusje,  a następnie podjęli próby ujęcia literackiego swojego dnia.  Te ćwiczenia bardzo podobały się uczniom. W trakcie zajęć była miła atmosfera i jak zwykle dobra herbata.

Pani Ewa Ostrowska –kierownik Książnicy  Filii nr 6 podziękowała przybyłym uczniom i zaprosiła na następne spotkanie.

Anna Geniusz  z Klubem Czytelnika

INAUGURACJA 6 BIAŁOSTOCKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM W OPERZE PODLASKIEJ 

2 czerwca 2017 r. rozpoczął się uroczyście 6 Białostocki  Tydzień Czytania Dzieciom.  Organizatorem  miejskiej akcji  było  TNB , Cen, SP 19 wraz z Operą Podlaską. Uczniowie  z Klubu Czytelnika  uczestniczyli również w tej inauguracji.

Na scenie Opery występowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19  i młodzież z PG 32, a śpiewał chór Hitem stała się piosenka „Czytanie jest w modzie”.

Do czytania dzieciom ”W pustyni i w puszczy” na scenę Opery zostali  zaproszeni znani białostoczanie ze świata polityki, kultury, nauki, telewizji, radia, oświaty oraz władze miasta.

Całość spotkania była przeplatana piosenką „Czytanie jest w modzie”. Poza znanymi osobistościami czytały też nagrodzone dzieci w konkursie „Moda na czytanie”.

Po uroczystościach związanych z rozpoczęciem kampanii czytelniczej można było też obejrzeć wystawę poświęconą historii radia i techniki.

Anna Geniusz z Klubem Czytelnika

 *

WARSZTATY LITERACKIE W KSIĄŻNICY PODLASKIEJ

9 VI 2017 r. uczniowie z Klubu Czytelnika wybrali się na kolejne warsztaty literackie do Książnicy Podlaskiej Filii nr 6.  z opiekunem Panią Anną Geniusz. Jak zwykle zostali gorąco przywitani przez panią Ewę Ostrowską  kierownika Filii nr 6.

Tematem warsztatów była twórczość Josepha Conrada –Korzeniowskiego.

Uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach , które uczą nie tylko sztuki pisania, ale też  bazując na twórczości pisarz a ogólnoludzkich  wartości takich jak miłość, przyjaźń zaufanie.

Spotkanie owocowało również życzliwą , otwartą  atmosferą , w której można było bez obaw wymieniać swoje poglądy na tematy literackie jak również pytać, o to co jest nie do końca jasne.

Pani Karolina  prowadząca warsztaty podsumowała  warsztaty  w tym roku szkolnym i zachęcała uczniów do wysiłku związanego z pisaniem również na wakacjach.

Anna Geniusz

 *

 "KOPCIUSZEK" W PRZEDSZKOLU NR 44 W BIAŁYMSTOKU W RAMACH 6 BIAŁOSTOCKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM

7 VI 2017 r uczniowie  z Klubu Czytelnika z Publicznego Gimnazjum nr 9 wraz z panią Anną Geniusz i Panią Beatą Oniśko byli Przedszkolu Samorządowym  nr 44 w Białymstoku.

Uczniowie z Klubu Czytelnika  pokazali dzieciom przedstawienie pt.  „Kopciuszek”, które było przygotowywane pod kierunkiem Pani Anny Geniusz i Pani Beaty Oniśko .

Dzieciom bardzo podobał się występ artystyczny uczniów, szczególnie te zabawne akcenty . Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami i zaproszeni na następny rok. Podziękowania  uczniom  i nauczycielom wręczyła Pani Dyrektor  przedszkola.

Anna Geniusz

 *

7 VI 2017 r. Kampania Czytelnicza dotarła do Szkoły Podstawowej nr 15. Uczniowie z Klubu Czytelnika grający w przedstawieniu „Kopciuszek” wzorowanym na książce braci Grimm, wraz z Panią Anną Geniusz oraz Panią Beatą Oniśko przygotowali występ artystyczny.

Scenariusz zawierał tradycyjną formę oraz tę unowocześnioną w której zawarte były elementy komizmu. Całość dopełniały występy wokalne uczennicy klasy Ie Kingi Wilczewskiej, która wcieliła się w rolę Księżniczki z Grecji oraz uczennicy klasy IIIa Julii Puchalskiej, która zaśpiewała piosenkę w języku angielskim oraz zagrała na ukulele.

Bardzo ciepłe przywitanie zgotowała Pani Marzena Kowalczuk, nauczycielka oraz bibliotekarka. Młodzi aktorzy mogli wystąpić w sali teatralnej  i z zaangażowaniem grali swoje role. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom z klas II. Aktorzy otrzymali ogromne brawa i zaproszenie na drugi rok oraz podziękowania

Anna Geniusz

Copyright © 2020 Norbert Toruński Rights Reserved.