Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Raport dostępności

 

imagesLO98UF8B

Aktyw działa w naszej bibliotece od początku jej istnienia. Przez te wszystkie lata zawsze gromadziła się tu młodzież chcąca miło spędzić czas w fajnej atmosferze. A sposobów na to jest cała masa. Można : 

-pomagać przy:wypożyczaniu,

-robieniu wystaw,

-dekoracji świątecznych,

-organizacji Wigilii Aktywu, konkursów i innych imprez.

Każdy ma możliwość odkrywania i rozwijania talentów, lub doskonalenia swoich słabych stron. Praca nie jest ciężka, a za jej solidne wykonanie otrzymasz solidną zapłatę. Pomoc w bibliotece to naprawdę świetna zabawa. Przyjdź i zobacz sam. Jeśli ci się spodoba – zostaniesz, jeśli nie – masz prawo odejść w każdej chwili. Możesz dokonać wyboru i przynajmniej nie będziesz żałować, że nie spróbowałeś.

 ROK SZKOLNY 2014/2015

 

1. Kościukiewicz Gabriela I A

2. Siegień Laura I A

3. Szadukeva Kheda I B

4. Minkiewicz Ewa I C

5. Polińska Joanna I C

6. Dobek Kinga I D

7. Jarocka Monika I D

8. Mierzejewska Gabriela I D

9. Możejko Patrycja I D

10. Sawicka Anna I D

11. Tofiluk Adrianna I D

12. Kolosa Diana I F

13. Kruczkowska Martyna I F

14. Dębkowska Gabriela II A

15. Gaysultanova Sabrina II E

16. Gierałtowska Adrianna II E

17. Kraśnicka Izabela II E

18. Grabowska Paulina II F

19. Malesza Dominika II F

20. Ciborowska Monika III G

21. Kalinowska Natalia III G

22. Muzalewska Teresa III G

23. Suhak Patrycja III G

Wtorek

 

 

Minkiewicz Ewa I C

11.30- 12.15

Polińska Joanna I C   

11.30- 12.15

Jarocka Monika I D

8.50- 9.40

Mierzejewska Gabriela I D

8.50- 9.40

Możejko Patrycja I D                                   

 8.50- 9.40

Sawicka Anna I D

 8.50- 9.40

Grabowska Paulina II F

8.50- 9.40

Malesza Dominika II F         

8.50- 9.40

Środa

 

 

Kościukiewicz Gabriela I A

11.30- 12.15

Siegień Laura I A                           

11.30- 12.15

Dobek Kinga I D      

13.30- 14.15

Tofiluk Adrianna I D

13.30- 14.15

Gierałtowska Adrianna II E           

14.20- 15.05             

Kraśnicka Izabela II E                   

14.20- 15.05             

Czwartek

 

 

Dębkowska Gabriela II A                

14.20- 15.05             

Gaysultanova Sabrina II E    

12.30- 13.15

Muzalewska Teresa III G

9.40- 10.25

Suhak Patrycja III G

9.40- 10.25

Piątek

 

                  

 

Kolosa Diana I F                               

8.50- 9.35

Kruczkowska Martyna I F 

8.50- 9.35

ROK SZKOLNY 2013/2014

WIGILIA AKTYWU BIBLIOTECZNEGO

17 grudnia 2013 r. w naszej szkole- Publicznym Gimnazjum nr 9 w Białymstoku, miało miejsce niezwykłe wydarzenie – wigilia aktywu. Do tego dnia bardzo starannie wszyscy się przygotowywaliśmy. Pani Bożena Hermanowska znalazła piękny scenariusz montażu słowno-muzycznego. Był opis polskich tradycji, wiersze, kolędy przy akompaniamencie gitary. Wyszło nam to naprawdę dobrze, mimo stresu, jaki każdy z nas miał. Oprócz części teatralnej, przygotowywaliśmy dodatkowo potrawy, które goszczą na naszych stołach wigilijnych. Każdy przyniósł coś innego i dzięki temu mogliśmy bardziej poznać nasze obyczaje, które zostały w nas zakorzenione dzięki naszym przodkom. Prócz uczniów oraz nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły, swoją obecnością zaszczyciły nas bibliotekarki z bibliotek innych szkół czy bibliotek publicznych. Mamy zaszczyt je gościć od kilku już dobrych lat. Atmosfera przy stole na początku była trochę napięta, bo każdy czuł się, ale po chwili, kiedy zaczęliśmy dzielić się opłatkiem, zniknęło poczucie niezręczności. Wszyscy byli dla siebie bardzo serdeczni. Wydaje mi się, że to głównie dzięki temu cały stres minął. Wtedy nie czuliśmy podziału na uczniów i nauczycieli, jak zwykle. Byliśmy po prostu przyjaciółmi, którzy spotkali się przy wspólnym stole.

Moim zdaniem takie spotkania są bardzo potrzebne uczniom, by poznać nauczycieli z bardziej ludzkiej strony, a nauczycielom, by odkryć wnętrze uczniów. To pozwala często przełamać lody w relacjach dnia codziennego. Przestajemy ukrywać to, kim naprawdę jesteśmy, zdejmujemy maskę, bo widzimy, że noszenie jej jest po prostu niepotrzebne.

 

O tym jak cenne, interesujące mogą być starocia przekonali się uczniowie należący do Aktywu Bibliotecznego naszej szkoły, którzy pod opieką pani Bożeny Hermanowskiej

3 grudnia 2013 r. 3.12.2013 r. odwiedzili Bibliotekę Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Lekcja poświęcona była starodrukom czyli księgom wydanym przed 1800 r. Największe wrażenie zrobiła na wszystkich książka pisana po łacinie z... 1532 roku! Niedużego formatu, w skórzanej oprawie, po konserwacji wygląda tak dobrze, że początkowo nikt nie mógł uwierzyć nawet, że to starodruk! Historii tej i innych ksiąg sprzed 1800 r. wszyscy słuchali z zapartym tchem. Były pytania, przyglądnie się starodrukom z bliska. Nikt się nie nudził.

Każdy podczas tej wyprawie w czasie znalazł coś dla siebie. Mimo tego, że nie było komputera, komórki. Była kartka, pióro i atrament. Nic więcej.

Jednak nie znalazł się nikt, kogo to by nie zainteresowało. Każdy był zaciekawiony, wręcz zafascynowany tym, co niecodziennie ma okazje zobaczyć. Czasami warto wrócić do historii …

Copyright © 2021 Norbert Toruński Rights Reserved.