Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

 

 IMG 20180605 120129

5 VI 2018r wybrani uczniowie z Klubu Czytelnika uczestniczyli w Inauguracji 7.Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Białostockie obchody tygodnia czytania rozpoczęły się w pierwszych dniach czerwca od uroczystej Inauguracji w Operze i Filharmonii Białostockiej Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Goście Honorowi -  przedstawiciele  białostockich urzędów, mediów, współorganizatorzy i partnerzy akcji czytali wybrane fragmenty literackie.

            Czytaniu towarzyszyły  konkursy, scenki teatralne, wszyscy bawią się przy piosenkach „Czytaj książki”, „Czytanie jest the best” napisanych przez Elżbietę Janikowską,  nauczyciela bibliotekarza  Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku.

Inicjatorami imprezy czytelniczej w Białymstoku byli nauczyciele bibliotekarze zrzeszeni w białostockim oddziale Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. W roku 2012 wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku oraz Szkołą Podstawową Nr 19 w Białymstoku, przystąpili do organizacji 1 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Od roku 2013 imprezę organizacyjnie i programowo wsparła Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki.

IMG 20180605 103302

Poprzez tę akcję włączamy się w obchody ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego pomysłodawcą jest fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", prowadząca od 1998 roku wiele czytelniczych programów edukacyjnych i kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”.

Pobyt w operze bardzo podobał się uczniom,  którzy byli pod wielkim wrażeniem zaproszonych gości, a także ogólnej atmosfery towarzyszącej tej uroczystości.

Weronika Klepacka z kl. IVa udzieliła wywiadu pani redaktor z TV regionalnej. Weronika opowiadała o swoich literackich bohaterach i miłości do książek. Można było obejrzeć ją w Obiektywie o 18.30 5 VI 2018r.

Fragmenty tekstu na podstawie informacji z: bibserwis bibliotek Podlasia

Anna Geniusz

Copyright © 2019 Norbert Toruński Rights Reserved.